EST  LAT
 





Pēdējās izmaiņas: 24.11.2021

  
Kā padarīt svītrkodu nolasītāju par efektīvu darba līdzekli.

Svītrkoda nolasītājiem par sekojošo savienojumu iespējams ieprogrammēt gandrīz visas tastatūras darbības, burtus un arī zīmes. Jums ir zināma darbība, kad nolasītājs nolasa kodu un Jūsu vietā nospiež “Enter” taustiņu. Šajā gadījumā nolasāmajam svītrkodam ir pievienots sekojošais savienojums (Suffix) “enter”. Atbilstoši nolasītāja tipam sekojošo savienojumu, kā arī priekšsavienojumu skaits var būt līdz 10. Savienojumus ieprogrammē tādā secībā, kā tām jādarbojas. Piemērs: Jums nepieciešams programmas logā nolasīt svītrkoda informāciju un pēc tam, lai virzītos uz nākamo lodziņu, 3 reizes jānospiež taustiņš “TAB”. Šinī gadījumā par svītrkoda sekojošo savienojumu jāieprogrammē 3 “TAB” taustiņa nospiešanas. Tabulu par iespējamajām tastatūras darbībām atradīsiet nolasītāja pamācības sadaļā “Supported Interface Keys”.

Priekšsavienojums nepieciešams tad, ja pirms koda ievadīšanas nepieciešams veikt vēl kādu darbību vai nolasāmajam svītrkodam priekšā pievienot ciparus vai burtus. Piemēram, jaunas preces ierakstīšanai datu bāzē, Jums logs jāatver ar taustiņu kombināciju Alt+F2. Alt un Ctrl taustiņu programmēšanas īpatnība ir tā, ka datoram nepieciešams „pateikt” : nospiediet taustiņu Alt un atbrīvojiet taustiņu Alt. Protams, Jums uzreiz rodas jautājums, vai tad kad nepieciešams nolasīt kodu kaut kur programmas logā, nolasītājs vienmēr nosūta kombināciju Alt+F2 uz datoru? Diemžēl, ka jā. Tas ir par iemeslu kāpēc priekšsavienojumus un sekojošos savienojumus izmanto ļoti atturīgi. Visbiežāk izmantojamais sekojošais savienojums ir “Enter” taustiņa nospiešana pēc koda ievadīšanas. Šī sekojošā savienojuma programmēšanai, pamācībās parasti ir arī saīsinātās programmēšanas svītrkods ar nosaukumu “Add CR Suffix All Symbologies”.

Informācijas formatēšana (data formatting) ir pilnīgāka iespēja pievienot priekšsavienojumus, sekojošos savienojumus, izņemt no koda vajadzīgo informāciju, utt. Pilnīgākiem nolasītājiem iespējams izmantot arī speciālu informācijas formatēšanu. Īsumā par IT3800 informācijas formatizēšanas iespējām. Nolasītājam IT3800 ir viens pamatformāts (Primary format) un trīs papildus formāti (Alternate format). Pamatformāts ir t. s. spēkā esošais formāts, papildus formāti darbojas vienu reizi. Darbība vienu reizi nozīmē, ka nolasot kodu un izpildot vajadzīgās darbības, nolasītājs atgriežas uz pamatformāta iestatījumiem. Jauna papildus formāta aktivizēšanai jānolasa speciāls svītrkods (Alternet Format 1; 2; 3). Ieguvums informācijas formatēšanai ar priekšsavienojumiem un sekojošiem savienojumiem ir to ieslēgšanas un izslēgšanas iespēja. Nolasot pamācībā svītrkodu “Data Formatter On, but Not Required”; “Data Format On, Format Required” un “Data Formatter Off”, ieslēdzam nolasītāju vajadzīgajā režīmā. Ja izvēlamies “Data Format On, Format Required” režīmu, tad koda tipam un garumam jāatbilst formatēšanas apraksta prasībām. Tāpat kā priekšsavienojumu un sekojošo savienojumu gadījumos, arī formatējot var definēt, kāda koda tipa gadījumā tas darbojas. Nolasītājā informācijas formatēšanai ir arī speciālās komandas, kuras atvieglo formatēšanas procesu. Piemēram, nolasītājam IT3800-l ir 20 dažādas speciālas komandas.


 
Bezdelīgu iela 12, Rīga, LV-1048Telefons: 67 615 578Fakss: 67 616 929E-pasts: info@id-balti.lv