EST  LAT
 





Pēdējās izmaiņas: 24.11.2021

  
Problēmas uz kļūdas svītrkodu nolasītāju lietošanā.

Pievienojot svītrkoda nolasītāju uzmanība jāpievērš savienojumu kvalitātei. Ja nolasītājs tiek savienots starp tastatūru, tad jaunāko PS/2 pieslēgvietu gadījumos iespējama kontaktdakšu saplīšana. Pievienojot kontaktdakšu, vispirms tiek izmēģināta „pareizā vieta” ar iegriešanu. Ja tas tiek darīts ar lielu spēku, tad kontakts var saliekties vai nolūzt. Praksē ir gadījies, ka nolasītāja kabelis ir savienots starp datora peli. Jaunajos datoros, kur tastatūras un peles kontakti atrodas blakus, kļūdīšanās ir pilnīgi neiespējama.

Otra sastopamākā problēma ir kodu nenolasīšana. Šādos gadījumos vispirms jāmēģina nolasīt kādu citu kodu. Ja esat pārliecināts, ka vaina nav kodā, tad nepieciešams atjaunot t.s. rūpnīcas iestatījumus. Rūpnīcas iestatījumus iespējams atjaunot nolasot lietošanas pamācībā esošo svītrkodu ar nosaukumu “Factory Default Settings”. Rūpnīcas iestatījumu programmēšana atjauno t.s. „sajaukto atmiņu”. Pēc rūpnīcas iestatījumu atjaunošanas noteikti no jauna jāieprogrammē vajadzīgie uzstādījumi, kuri tika izmantoti (prefiksi, sufiksi, utt.).

Par trešo problēmu tiek uzskatītas vainas nolasītāju pārprogrammēšanā. Noteikti nedrīkst ieprogrammēt nolasītāja darbu ar RS232 savienojumu, ja nolasītājs ir savienots starp tastatūru. Parasti rokas nolasītājiem jau ar rūpnīcas iestatījumu ir paredzēts, ka tas ir savienots ar tastatūras pieslēgvietu. Ja izmantojat RS232, USB vai Wand savienojumu, tad pēc rūpnīcas iestatījumu atjaunošanas nolasītāju nepieciešams programmēt vajadzīgajai pieslēgvietai. Protams, piemēram, RS232 savienojuma gadījumā, jāpievērš uzmanība pareizajiem savienojuma parametriem (datu pārraides ātrums, saderība, kļūdu kontrole, utt.). Tastatūras savienojuma gadījumā, var gadīties, ka būs nepieciešams programmēt sufiksu “Enter”. Veicot dažādas programmēšanas darbības noteikti jāseko to secībai un beigšanai. Programmēšanu nekādā gadījumā nedrīkst atstāt nepabeigtu.

Ceturtā problēma ir tā, ka nolasītājs nenolasa zināmus kodus. Šāda problēma parasti rodas, ja izmantojat kodus Code 39, Interleaved 2 of 5, Code 128 vai citus nefiksēta garuma kodus. Piemēram, nolasītājam IT-3800 koda Interleaved 2 of 5 rūpnīcas iestatījums ir minimums 4 zīmes. Ja Jūsu nolasāmajam kodam garums ir 3 zīmes, tad nolasīšana nenotiek. Atrodiet lietošanas pamācībā koda Interleaved 2 of 5 iestatījumu lappusi un programmējiet par minimālo garumu jums nepieciešamo lielumu. Dažiem kodiem varbūt nāksies pārprogrammēt, piemēram, kontrolskaitļa nolasīšanu un nenolasīšanu, utt.

 Visu svītrkoda nolasītāju savienošanas laikā datoriem jābūt izslēgtiem, pretējā gadījumā var rasties elektronikas traucējumi, nolasītāja atmiņas sajukšana un tastatūras bloķēšanās.  

 


 
Bezdelīgu iela 12, Rīga, LV-1048Telefons: 67 615 578Fakss: 67 616 929E-pasts: info@id-balti.lv